Autor: Altis Odszkodowania
Data: 27.01.2023

odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych

Dochodzenie i odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych OC / AC

Nasza firma zajmuje się pomocą poszkodowanym w skutecznym dochodzeniu odszkodowań powypadkowych na każdym etapie. Współpracujemy z zespołem specjalistów, prawników oraz radców prawnych z wieloletnim doświadczeniem w zakresie odzyskiwania odszkodowań komunikacyjnych i powypadkowych, negocjacji z ubezpieczycielami oraz postępowań sądowych.

Potrzebujesz pomocy przy odzyskiwaniu odszkodowania?
Zgłoś szkodę

Altis Odszkodowania korzysta z wieloletniego doświadczenia w podobnych sprawach oraz rzetelnej i fachowej wiedzy. Nasze działania, podejmowane w imieniu klientów są skuteczne, działamy na jasnych zasadach. Po otrzymaniu od klienta niezbędnej dokumentacji oraz opisu sprawy, udzielamy mu szczegółowych informacji na temat możliwości uzyskania godnego odszkodowania. Jeśli zdecyduje się on na współpracę z nami reprezentujemy klienta przed towarzystwem ubezpieczeniowym oraz sądem

Pomoc przy odzyskiwaniu odszkodowań

Wykupując obowiązkową lub dodatkową polisę ubezpieczeniową w towarzystwie ubezpieczeniowym mamy nadzieję, że w razie jakiegokolwiek wypadku lub innego zdarzenia losowego objętego polisą, będziemy mogli liczyć na bezproblemowe, szybkie i adekwatne do zaistniałej sytuacji działanie ubezpieczyciela. Raczej nie spodziewamy się zaniżenia odszkodowania czy odmowy jego wypłaty... Jak jednak wygląda rzeczywistość?

W praktyce bardzo często ubezpieczyciele co prawda wypłacają odszkodowania powypadkowe, jednak ich kwota jest zaniżona i w wielu przypadkach nie starcza nawet na pokrycie szkody. Czy poszkodowany jest wtedy bezradny wobec działań ubezpieczyciela? Jak w takich przypadkach możesz walczyć o swoje? Nie musisz zgadzać się z decyzją ubezpieczyciela, jeśli jest dla Ciebie krzywdząca i niekorzystna. Pierwszym krokiem będzie oczywiście odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela. Jeśli odpowiedź nadal będzie odmowna, możesz skierować sprawę do sądu. Wiąże się to jednak z dużym ryzykiem i niepewnością, długim czasem oczekiwania na decyzję sądu, a także stresem i dodatkowymi kosztami…

Alternatywnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy przy odszkodowaniu powypadkowym lub komunikacyjnym.

Altis Odszkodowania to profesjonalna firma zajmująca się udzielaniem pomocy w odzyskiwaniu zaniżonych odszkodowań. Jeśli poniosłeś szkodę komunikacyjną lub powypadkową i nie zgadzasz się z decyzją swojego ubezpieczyciela, to właśnie Tobie możemy pomóc.

W jakich rodzajach odszkodowań możemy Ci pomóc?

Nasze usługi w zakresie odzyskiwania odszkodowań dotyczą szkód komunikacyjnych, materialnych, szkód zdrowotnych, jak również rekompensaty za szkody psychiczne. Oferujemy pomoc poszkodowanym, a także ich rodzinom ubiegającym się o odszkodowanie.

Altis Odszkodowania specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań za szkody komunikacyjne i powypadkowe, a także szkody majątkowe, które powstały w wyniku:

 1. Wypadku komunikacyjnego. Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, możesz ubiegać się o odszkodowania powypadkowe z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, a także z dodatkowego ubezpieczenia, jeśli miałeś takie wykupione. Jeśli uważasz, że wypłacona kwota odszkodowania nie pokryła w pełni szkód, a więc zostało ono zaniżone, z chęcią pomożemy Ci w uzyskaniu należnych Ci środków.
 2. Wypadku w pracy. Jeśli zostałeś poszkodowany wskutek wypadku w pracy, z winy lub zaniedbania pracodawcy, możesz zgłosić się do nas, a my pomożemy Ci w dochodzeniu takiego odszkodowania.
 3. Wypadku w rolnictwie. Rolnicy mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC, które chroni osoby pracujące na gospodarstwie oraz świadczące usługi doraźne. W razie wypadku w rolnictwie, za poniesione szkody osobowe lub majątkowe można ubiegać się o odszkodowanie z wykupionej przez rolnika polisy.
 4. Zdarzenia objętego ubezpieczeniem dobrowolnym. Jeśli wykupiłeś dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie, pomożemy w dochodzeniu odszkodowania. Do takich ubezpieczeń należą m.in. ubezpieczenia NNW, dobrowolne OC, ubezpieczenie na życie itp.

Odzyskiwanie odszkodowań - jak pomaga nasza firma?

Proces uzyskania odszkodowania może być przeprowadzony samodzielnie przez poszkodowanego. Jednak w wielu przypadkach firmy ubezpieczeniowe stosują szereg zabiegów w celu obniżenia wartości odszkodowania lub też odmowy jego wypłaty. Jeśli chcesz zyskać jak najwyższe możliwe odszkodowanie, warto udać się z tą sprawą do profesjonalnej i doświadczonej firmy.

Specjaliści znają mechanizmy stosowane przez ubezpieczycieli w procesach likwidacji szkód, a ich doświadczenie nie pozwoli na to, by poszkodowany został oszukany poprzez stosowanie wątpliwie uczciwych praktyk towarzystw ubezpieczeniowych. Do takich nagminnie zaliczać można zaniżanie należnego odszkodowania czy wydawanie odmowy wypłaty odszkodowania, nawet przy uzasadnionych wnioskach.

Jak przebiega odzyskiwanie i dochodzenie odszkodowań?

Firma Altis Odszkodowania zajmuje się dochodzeniem odszkodowań powypadkowych oraz komunikacyjnych.

Jak przebiega taki proces...?

 1. Uzyskiwanie odszkodowania rozpoczyna się od naszej bezpłatnej analizy sprawy. Musimy ustalić, jakie świadczenia przysługują poszkodowanemu w danej sytuacji i poniesionych szkodach. W tym celu konieczne jest zebranie z zakładu ubezpieczeń kompletu dokumentacji, która wyczerpująco przedstawi sprawę. Jeżeli nie posiadasz tychże dokumentów, możemy pozyskać je od zakładu ubezpieczeń w Twoim imieniu.

  Pamiętaj jednak, aby kierować do nas sprawy już zgłoszone do zakładu ubezpieczeń oraz takie, w których ubezpieczyciel wydał już decyzję o wypłacie lub odmowie odszkodowania. Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić, czy odszkodowanie zostało należycie oszacowane.
 2. Gdy posiadamy już niezbędne dokumenty, przeprowadzamy analizę o jaką może ubiegać się poszkodowany oraz czy należy mu się większe odszkodowanie.
 3. Jeżeli przedstawiona przez nas propozycja współpracy Ci nie odpowiada, nie dojdzie do podpisania umowy. Analiza i wycena każdej sprawy jest bezpłatna i niezobowiązująca.
 4. Poszkodowany nie musi się już o nic martwić, gdyż to w naszej gestii leży reprezentowanie go przed ubezpieczycielem oraz sądami. Staramy się, by formalności oraz udział poszkodowanego we wszystkich czynnościach był minimalny. Dzięki czemu oszczędzamy mu nerwów i stresu, jak i marnowania długich godzin (np. na sali sądowej).

Na jakim etapie odzyskiwania odszkodowania możesz liczyć na naszą pomoc?

Bez względu na to, czy wystosowałeś już odwołanie od decyzji firmy ubezpieczeniowej i utknąłeś na pewnym etapie, czy też nie wiesz, jak się do tego zabrać, możemy pomóc Ci i przejąć sprawę na każdym etapie procesu odzyskiwania odszkodowania. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów i prawników zajmuje się zarówno polubownymi rozmowami i negocjacjami z ubezpieczycielami, jak i sprawami w sądzie. Każde nasze działanie jest oczywiście konsultowane wcześniej z klientem.

Kiedy warto udać się do profesjonalistów przy dochodzeniu odszkodowania?

Choć często tak się może wydawać, decyzja podjęta przez towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest ostateczna. A droga sądowa nie jest jedyną opcją! Warto zawsze spróbować odwołać się lub spróbować w wyniku negocjacji i mediacji załatwić sprawę polubownie.

Dopiero, gdy takie działania nie przyniosą efektu, warto skierować sprawę do sądu. Zarówno negocjacje, jak i procedury sądowe, mogą przytłoczyć osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z kwestiami prawnymi. Z pewnością doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza zewnętrznej Kancelarii przyda się w obu przypadkach. Z nami uzyskanie wysokiego odszkodowania z pewnością jest łatwiejsze i szybsze, a poszkodowany nie zostanie oszukany przez ubezpieczyciela, który mógłby wykorzystać jego brak wiedzy i doświadczenia.

Jak wygląda dochodzenie odszkodowań z Altis Odszkodowania krok po kroku?

Jeśli chcesz uzyskać możliwie najwyższe odszkodowanie lub też podejrzewasz, że wypłacone przez ubezpieczyciela sprawcy odszkodowanie jest zbyt niskie, zgłoś się do naszej kancelarii odszkodowawczej. Jak wygląda współpraca z nami krok po kroku?

 1. Skontaktuj się z nami osobiście, mailowo lub telefonicznie. Przedstaw nam swoją sprawę i dostarcz wszelkie dokumenty dotyczące zdarzenia i procesu odszkodowawczego, jakie posiadasz.
 2. Zajmiemy się analizą Twojej sprawy. Po sprawdzeniu, czy możliwe jest dochodzenie odszkodowania oraz jaka rekompensata powinna Ci przysługiwać, skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy naszą propozycję.
 3. Jeśli zechcesz skorzystać z naszej pomocy, podejmiemy współpracę. Jeśli zaś nie zdecydujesz się - nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami i zobowiązaniami!
 4. Przy nawiązaniu współpracy, podejmiemy cały wachlarz działań, aby uzyskać należne odszkodowanie. W pierwszym etapie będą to odwołania, negocjacje i rozmowy w celu zyskania należnego odszkodowania. Jeżeli to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, skierujemy sprawę do sądu.

Nasza firma oferuje bezpłatne analizy spraw, a następnie atrakcyjną cenowo, szybką i rzeczową pomoc w dochodzeniu wysokich odszkodowań. Zgłoś się do nas nawet wtedy, jeśli odszkodowanie zostało już wypłacone - nie oznacza to wcale, że sprawa jest zamknięta! My sprawdzimy Twoje szanse na uzyskanie większej, należnej kwoty odszkodowania i zwrotu kosztów leczenia oraz usunięcia szkody. Wstępna weryfikacja jest bezpłatna i nie zobowiązuje klienta do współpracy.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami! Z chęcią udzielimy odpowiedzi i rozwiejemy Twoje wątpliwości.


Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie lub odmowę jego wypłaty? Zgłoś się do bezpłatnej analizy!

Napisz nam o tym na biuro@doplaty-do-odszkodowania.pl lub zadzwoń 796 - 000 - 872.
Przeanalizujemy Twoją sprawę i zaproponujemy rozwiązanie problemu.

Nasze porady i analizy są bezpłatne i niezobowiązujące - NIE Cię to nie kosztuje.